Your address will show here +12 34 56 78
Hakkımızda

İstanbul Gastronomi, 1996 yılından günümüze her türlü iletişim mecrası için gastronomi odaklı içerik üreten SPİ Yapım, Yayın ve Reklam şirketinin bir markasıdır.

Türkiye’de reklamın yeni algılanmaya başladığı dönemde işe başlayıp gastronomi alanında birçok ilki de gerçekleştirdik. Beyoğlu İstiklal’de, Nestle/ Maggi için ilk tadım aktivitesi, Fritolay’in düz patates cipsi için pazarda tutundurma çalışmaları, Knorr sponsorluğunda TRT1 İftar Sofrası TV programı, Beko sponsorluğunda ATV’ de Dünya Yemekleri TV programı, Mengen Aşçılar Festivali gerçekleştirdiğimiz projelerden yalnızca bazıları.

Denizcilik işletmelerinin reklam alanlarını 63 m2’den satılabilir 1800 m2’ye getirerek mecra yaratan ilk yerli sermayeli şirket olarak Türkiye’de gerçek anlamda mecra yaratıp geliştirdik. TV’de program formatı üreterek yapımcılığını üstlendiğimiz yemek programı sayısı 800’ ü geçmiştir.

Gastronomi dünyasında isim yapmış uzmanlar, yemek yazarları, araştırmacıları, şefler, sosyal medyada isim yapmış bloggerları ile devam ettiğimiz bu yolda markalara içerik üretimi ve danışmanlığı ile birlikte tüketicilerle yan yana geldiğimiz mutfak atölyeleri, workshoplar gibi projeler de yürütmekteyiz.

Misyonumuz hizmet verdiğimiz tüm alanlarda hedef kitleyi gerçek, doğru ve net mesajlarla buluşturmak…